Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h

Wina z Winnicy Scolari

Historia rodu ma odległe korzenie: jest to rodzina wywodząca się ze średniowiecznych pontyfików i kondotierów, która osiedliła się w rejonie Brescii już w XV wieku, w lennie "de Scolaris".
Pasja do wina narodziła się na początku ubiegłego wieku, w 1929 roku, gdzie Pietro przeniósł swoją miłość do ziemi i jej owoców na produkcję wina. Opowieść o uczuciu, o nierozerwalnym związku człowieka i ziemi. Historia, która przeplata się z historią  jeziora Garda i obszaru Valtenesi, który obfituje we wspaniałe winorośle.

Winnica Erian i Cantina Bottenago przeprojektowały strukturę Cantine Scolari, nie tracąc jej istoty: miłości do ziemi, winorośli, wina. Pielęgnowanie tradycji przy pomocy nowoczesnych technik i środków jest nową misją producenta. Szanując rytmy ziemi, aby zagwarantować jakość, obramowując historię najnowocześniejszymi systemami produkcji i przetwarzania, od winorośli do butelkowania.

Pontyfik (od łac. pontifex, dosł. budowniczy mostów) – w starożytnym Rzymie członek najwyższego kolegium kapłanów, które czuwało nad formalną stroną kultu religijnego i związanych z nimi aktów państwowych

Kondotier (wł. condottiere) – dowódca oddziałów wojsk najemnych w okresie od XIV do XVI wieku, w służbie miast lub dworów książęcych, który na własny rachunek werbował ludzi do swojego oddziału.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl