Dobierz Wino
Cena
  • od
    do
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bestsellery
Varvaglione  12e Mezzo Primitivo del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Primitivo del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Malvasia del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Malvasia del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Produkt dnia
Promocje
Varvaglione  12e Mezzo Negroamaro del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Negroamaro del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  Papale Primitivo di Manduria
Varvaglione Papale Primitivo di Manduria
75,00 zł 55,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Primitivo del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Primitivo del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Rosato del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Rosato del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Pinot Grigio
Varvaglione 12e Mezzo Pinot Grigio
47,00 zł 39,00 zł
szt.

Wino z Macedonii

Republika Macedonii to starożytne państwo biblijne, geograficznie położone w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego w południowo-wschodniej Europie. Mimo że Macedonia jest młodym państwem, które uzyskało niepodległość w 1991 roku, jej korzenie sięgają głęboko w historię. Nazwa "Macedonia" jest w rzeczywistości najstarszą zachowaną nazwą państwa na kontynencie europejskim. Macedonia znajduje się w centrum południowych Bałkanów, na północ od starożytnej Grecji, na wschód od Ilirii i na zachód od Tracji.

Przez wieki region geograficzny Macedonii, który stanowi naturalne skrzyżowanie dróg, był obiektem rywalizacji różnych królestw i imperiów. Macedonia jako Perła Bałkanów ma zróżnicowany teren, który odpowiada jej bogatej historii. Jej parki narodowe pokazują prawdziwe piękno kraju.

Republika Macedonii pozostaje jednym z ostatnich nieodkrytych krajów winiarskich w Europie: naturalny raj winnic, gór, jezior i rzek, gdzie życie toczy się innym rytmem, pośród rozległej wspaniałości bogatych ruin historycznych i idyllicznych wiosek, które pozostały praktycznie niezmienione od wieków.

Od Skopje, przez Veles, Negotino, Kavadarci i Demir Kapija, aż do Gevgelija, droga jest przepełniona ogromnymi nasadzeniami winorośli i licznymi winiarniami, które autentycznie opowiadają wielowiekową historię wina, nierozerwalnie związaną z tymi obszarami.

Macedonia leży na granicy klimatu śródziemnomorskiego i kontynentalnego, z ciepłymi, suchymi latami i jesieniami oraz stosunkowo stabilnymi zimami o łagodnych temperaturach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl