Dobierz Wino
Cena
  • od
    do
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Cava Sumarroca Brut Reserva
Cava Sumarroca Brut Reserva
57,00 zł
szt.
CT Crianza Cabernet Sauvignon
CT Crianza Cabernet Sauvignon
47,00 zł
szt.
Promocje
Finca del Marquesado Rioja Crianza
Finca del Marquesado Rioja Crianza
55,00 zł 49,50 zł
szt.
Schmitt Sohne Global Roaming Riesling
Schmitt Sohne Global Roaming Riesling
37,00 zł 33,00 zł
szt.
Santa Alexandra - Reserva Pinot Noir
Santa Alexandra - Reserva Pinot Noir
39,00 zł 35,00 zł
szt.

Wino z Macedonii

Republika Macedonii to starożytne państwo biblijne, geograficznie położone w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego w południowo-wschodniej Europie. Mimo że Macedonia jest młodym państwem, które uzyskało niepodległość w 1991 roku, jej korzenie sięgają głęboko w historię. Nazwa "Macedonia" jest w rzeczywistości najstarszą zachowaną nazwą państwa na kontynencie europejskim. Macedonia znajduje się w centrum południowych Bałkanów, na północ od starożytnej Grecji, na wschód od Ilirii i na zachód od Tracji.

Przez wieki region geograficzny Macedonii, który stanowi naturalne skrzyżowanie dróg, był obiektem rywalizacji różnych królestw i imperiów. Macedonia jako Perła Bałkanów ma zróżnicowany teren, który odpowiada jej bogatej historii. Jej parki narodowe pokazują prawdziwe piękno kraju.

Republika Macedonii pozostaje jednym z ostatnich nieodkrytych krajów winiarskich w Europie: naturalny raj winnic, gór, jezior i rzek, gdzie życie toczy się innym rytmem, pośród rozległej wspaniałości bogatych ruin historycznych i idyllicznych wiosek, które pozostały praktycznie niezmienione od wieków.

Od Skopje, przez Veles, Negotino, Kavadarci i Demir Kapija, aż do Gevgelija, droga jest przepełniona ogromnymi nasadzeniami winorośli i licznymi winiarniami, które autentycznie opowiadają wielowiekową historię wina, nierozerwalnie związaną z tymi obszarami.

Macedonia leży na granicy klimatu śródziemnomorskiego i kontynentalnego, z ciepłymi, suchymi latami i jesieniami oraz stosunkowo stabilnymi zimami o łagodnych temperaturach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl