Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h
Dobierz Wino
Cena
  • od
    do
Promocja

Wino z Macedonii

Republika Macedonii to starożytne państwo biblijne, geograficznie położone w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego w południowo-wschodniej Europie. Mimo że Macedonia jest młodym państwem, które uzyskało niepodległość w 1991 roku, jej korzenie sięgają głęboko w historię. Nazwa "Macedonia" jest w rzeczywistości najstarszą zachowaną nazwą państwa na kontynencie europejskim. Macedonia znajduje się w centrum południowych Bałkanów, na północ od starożytnej Grecji, na wschód od Ilirii i na zachód od Tracji.

Przez wieki region geograficzny Macedonii, który stanowi naturalne skrzyżowanie dróg, był obiektem rywalizacji różnych królestw i imperiów. Macedonia jako Perła Bałkanów ma zróżnicowany teren, który odpowiada jej bogatej historii. Jej parki narodowe pokazują prawdziwe piękno kraju.

Republika Macedonii pozostaje jednym z ostatnich nieodkrytych krajów winiarskich w Europie: naturalny raj winnic, gór, jezior i rzek, gdzie życie toczy się innym rytmem, pośród rozległej wspaniałości bogatych ruin historycznych i idyllicznych wiosek, które pozostały praktycznie niezmienione od wieków.

Od Skopje, przez Veles, Negotino, Kavadarci i Demir Kapija, aż do Gevgelija, droga jest przepełniona ogromnymi nasadzeniami winorośli i licznymi winiarniami, które autentycznie opowiadają wielowiekową historię wina, nierozerwalnie związaną z tymi obszarami.

Macedonia leży na granicy klimatu śródziemnomorskiego i kontynentalnego, z ciepłymi, suchymi latami i jesieniami oraz stosunkowo stabilnymi zimami o łagodnych temperaturach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl