Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h

Rumy z gorzelni Matusalem

Firma Matusalem&Company została założona w 1872 roku przez braci Benjamina i Eduardo Camp, którzy opuścili Hiszpanię i osiedli się w Santiago de Cuba. Bracia Camp już wtedy posiadali ogromną wiedzę na temat systemów solera, mieszania i destylacji, które były stosowane do produkcji hiszpańskiego koniaku oraz sherry. Niecałe sto lat później, karaibska marka Matusalem stała się tak popularna, że konkurowała z najlepszymi producentami tropikalnych rumów takimi jak Havana Club czy Bacardi. Niestety, w pewnym momencie dalsza produkcja rumu na ojczystej ziemi kubańskiej okazała się niemożliwa - przyczyną było rozpoczęcie Rewolucji Kubańskiej. Obecnie rum Matusalem powstaje na Dominikanie, gdzie sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły marce na równie dynamiczny rozwój. 

Motywem przewodnim marki jest próba zastania pionierem przyjemności, wyrażania i dzielenia się naturalnym dobrym smakiem. Bracia Camp stworzyli markę Matusalem, aby znaleźć tak niezapomniany smak rumu, który mógłby uciec od współczesnych trendów i stać się kompletnie ponadczasowy! W ten sposób powstał niepowtarzalny system produkcji tropikalnego rumu, oparty o system solera z wkładem marki Matusalem. To wszystko po to, aby osiągnąć niezrównany i intensywny smak alkoholu.

Niepowtarzalny smak rumu osiągany dzięki beczkom

Beczki są wybierane i lekko opalane przez Santiago Master Blender, który jest członkiem rodziny założycielskiej, aby uzyskać niepowtarzalne nuty smakowe oraz konsystencję rumu Matusalem. Proces starzenia wybrany przez firmę, nazywany jest dynamicznym i polega na umieszczeniu mieszanek beczek na różnych wysokościach nad ziemią, co pozwala nadać rumowi Matusalem wyjątkowego kwiatowego aromatu. Warto również wspomnieć, że Matusalem bardzo rygorystycznie podchodzi do procesu produkcji i używa tylko najlepszej lokalnej trzciny cukrowej. To właśnie dzięki temu Ron Matusalem zaistniał jako rum doskonałej jakości i wręcz światowej klasy, który może stawać obok najlepszych trunków w swojej kategorii. 

Poznaj całą ofertę rumu dostępną w Winestory>>

Rum Matusalem 15 YO 0,7L Rum Matusalem 15 YO 0,7L
Producent: Matusalem
Cena:

179,00 zł

zobacz więcej
Rum Matusalem 23 YO 0,7L Rum Matusalem 23 YO 0,7L
Producent: Matusalem
Cena:

349,00 zł

zobacz więcej
Rum Matusalem 7 YO 0,7L Rum Matusalem 7 YO 0,7L
Producent: Matusalem
Cena:

125,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl