Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bestsellery
Produkt dnia
Cava Sumarroca Brut Reserva
Cava Sumarroca Brut Reserva
57,00 zł
szt.
CT Crianza Cabernet Sauvignon
CT Crianza Cabernet Sauvignon
49,00 zł
szt.

Winnica Cielo e Terra

Cielo e Terra ma dwa silne korzenie w regionie Veneto w północno-wschodnich Włoszech.
Pierwszym z nich jest rodzina Cielo: historia 4 pokoleń. Drugim – spółdzielnia Cantine dei Colli Berici, zrzeszająca ponad 2000 winiarzy.
W 1908 roku Giovanni Cielo, założyciel, kupił małą posiadłość w Montorso, tuż nad zamkami Romea i Julii. Dziadek Pietro rozwinął biznes winiarski i uratował posiadłość w czasie wojny. Był świetnym komunikatorem, głęboko zaangażowanym w odpowiedzialność społeczną. W międzyczasie, po wojnie, lokalni winiarze postanowili się zjednoczyć i założyli spółdzielnię Cantine dei Colli Berici S.c.a. Trzecie pokolenie Cielo, Giovanni, Renzo i Piergiorgio, przejęło stery w latach 60-tych. Innowacyjność i zaangażowanie sprawiły, że winiarnia cieszy się dobrą reputacją w całych Włoszech.
Wraz z czwartym pokoleniem, Pierpaolo i Luca, winnica Cielo dołączyła do Cantine dei Colli Berici i została przemianowana na Cielo e Terra (Niebo i Ziemia). Jest to udane połączenie między firmą rodzinną i spółdzielnią. Reprezentująca ponad 2.000 winiarzy i 3.700 hektarów winnic spółdzielnia Cantine dei Colli Berici chciała być zaangażowana w butelkowanie i sprzedaż wina luzem. Rodzina Cielo chciała mieć lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw i podejść do niego w bardziej innowacyjny i zintegrowany sposób: od winnicy do rynku. Głównym celem spółki joint venture była ochrona lokalnej różnorodności i zapewnienie uczciwej wartości w całym łańcuchu dostaw i w różnych rocznikach. W ciągu ponad 20 lat firma Cielo e Terra dokonała prawdziwego skoku. Przeszła z 5 do 75% kontyngentu eksportowego i obecnie jest obecna na ponad 60 rynkach, głównie z winami szlachetnymi (IGT i DOC). Winiarnia stała się również liderem w zakresie praktyk zrównoważonego rozwoju, z projektami wspierania ludzi i pomocy planecie.

Poznaj wszystkie włoskie wina z oferty Winestory >>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl