Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h

Wina z Winnicy Cielo e Terra

Cielo e Terra ma dwa silne korzenie w regionie Veneto w północno-wschodnich Włoszech.
Pierwszym z nich jest rodzina Cielo: historia 4 pokoleń. Drugim – spółdzielnia Cantine dei Colli Berici, zrzeszająca ponad 2000 winiarzy.
W 1908 roku Giovanni Cielo, założyciel, kupił małą posiadłość w Montorso, tuż nad zamkami Romea i Julii. Dziadek Pietro rozwinął biznes winiarski i uratował posiadłość w czasie wojny. Był świetnym komunikatorem, głęboko zaangażowanym w odpowiedzialność społeczną. W międzyczasie, po wojnie, lokalni winiarze postanowili się zjednoczyć i założyli spółdzielnię Cantine dei Colli Berici S.c.a. Trzecie pokolenie Cielo, Giovanni, Renzo i Piergiorgio, przejęło stery w latach 60-tych. Innowacyjność i zaangażowanie sprawiły, że winiarnia cieszy się dobrą reputacją w całych Włoszech.
Wraz z czwartym pokoleniem, Pierpaolo i Luca, winnica Cielo dołączyła do Cantine dei Colli Berici i została przemianowana na Cielo e Terra (Niebo i Ziemia). Jest to udane połączenie między firmą rodzinną i spółdzielnią. Reprezentująca ponad 2.000 winiarzy i 3.700 hektarów winnic spółdzielnia Cantine dei Colli Berici chciała być zaangażowana w butelkowanie i sprzedaż wina luzem. Rodzina Cielo chciała mieć lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw i podejść do niego w bardziej innowacyjny i zintegrowany sposób: od winnicy do rynku. Głównym celem spółki joint venture była ochrona lokalnej różnorodności i zapewnienie uczciwej wartości w całym łańcuchu dostaw i w różnych rocznikach. W ciągu ponad 20 lat firma Cielo e Terra dokonała prawdziwego skoku. Przeszła z 5 do 75% kontyngentu eksportowego i obecnie jest obecna na ponad 60 rynkach, głównie z winami szlachetnymi (IGT i DOC). Winiarnia stała się również liderem w zakresie praktyk zrównoważonego rozwoju, z projektami wspierania ludzi i pomocy planecie.

Poznaj wszystkie włoskie wina z oferty Winestory >>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl