Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h

Koniaki Hennessy

historia koniaków Hennessy zaczęła się w 1765 roku, gdy irlandzki kapitan Richard Hennessy osiadł w Cognac na południu Francji i z pasją zajął się produkcją destylatów z wina zwanych przez Francuzów eaux-de-vie, czyli tzw. "wodą życia". Dzięki doskonaleniu tradycyjnych receptur, mistrzowskiej kompozycji i wyjątkowej jakości winogron Ugni Blanc z tego regionu, powstał ten najsławniejszy koniak świata. Trunek podbił najpierw Londyn, a następnie stał się poszukiwanym specjałem w obu Amerykach, Australii, Południowo-Wschodniej Azji i na Bliskim Wschodzie. Wszędzie, niezależnie od kultury i obyczajów, koniak Hennessy zyskiwał uznanie wyrafinowanych koneserów. Pod koniec XIX wieku pijały
go koronowane głowy, sławni i bogaci, politycy i ówczesne gwiazdy. Marka Hennessy stała się wyznacznikiem luksusu, stylu i prestiżu. Bogata w wapno ziemia, ogrzewana południowym słońcem i owiewana wilgotnymi atlantyckimi wiatrami — to największy skarb regionu, w którym leży miejscowość Cognac. W tych szczególnych warunkach winogrona Ugni Blanc nabierają wyjątkowych właściwości, dzięki którym powstaje najlepszy koniak świata. Sekrety jego tworzenia przekazują sobie z pokolenia na pokolenie blend masterzy pochodzący zawsze z tej samej rodziny, którzy czuwają nad każdym etapem, poczynając od fermentacji winogron, a kończąc na sztuce harmonijnego łączenia różnych gatunków szlachetnych destylatów.
Aby mógł powstać koniak, wino zostaje dwukrotnie poddane destylacji i dojrzewa przez lata w dębowych beczkach. Do ich produkcji dopuszcza się tylko jeden selekcjonowany gatunek dębu, pochodzącego z lasów Limousin. Wszystko po to, by koniak Hennessy uzyskał swój niepowtarzalny styl i całą magicznie bogatą paletę nut smakowych i aromatycznych.
Obecnie w modnych barach i klubach widać trend, by z koniakiem Hennessy tworzyć wyrafinowane koktajle o zaskakujących kompozycjach. Dlatego Hennessy to doskonały wybór zarówno w ekskluzywnym cocktail barze, jak i dla podkreślenia wyjątkowości chwili lub rangi spotkania, w gronie osób chcących cieszyć się sztuką życia i wyrafinowanym smakiem.

Poznaj całą ofertę koniaków dostępną w Winestory>>

Koniak Hennessy Paradis 0,7L Koniak Hennessy Paradis 0,7L
Producent: Hennessy
Cena:

6 399,00 zł

Cena regularna: 6 500,00 zł

Najniższa cena: 6 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Koniak Hennessy V.S.O.P Holidays 2022 0,7l Koniak Hennessy V.S.O.P Holidays 2022 0,7l
Producent: Hennessy
Cena:

299,00 zł

zobacz więcej
Koniak Hennessy VS 0,5L Koniak Hennessy VS 0,5L
Producent: Hennessy
Cena:

149,00 zł

zobacz więcej
Koniak Hennessy VS 0,7L Koniak Hennessy VS 0,7L
Producent: Hennessy
Cena:

189,00 zł

zobacz więcej
Koniak Hennessy VS Holidays 2022 0,7l Koniak Hennessy VS Holidays 2022 0,7l
Producent: Hennessy
Cena:

199,00 zł

zobacz więcej
Koniak Hennessy VS NBA 0,7l Koniak Hennessy VS NBA 0,7l
Producent: Hennessy
Cena:

199,00 zł

zobacz więcej
Koniak Hennessy X.O Holidays 2022 0,7l Koniak Hennessy X.O Holidays 2022 0,7l
Producent: Hennessy
Cena:

1 199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Koniak Richard Hennessy 0,7L Koniak Richard Hennessy 0,7L
Producent: Hennessy
Cena:

15 599,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl