Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bestsellery
Varvaglione  12e Mezzo Primitivo del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Primitivo del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Malvasia del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Malvasia del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Produkt dnia
Promocje
Varvaglione Susumaniello
Varvaglione Susumaniello
85,00 zł 59,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Bianco Organic
Varvaglione 12e Mezzo Bianco Organic
49,00 zł 43,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Rosato del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Rosato del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Varvaglione  12e Mezzo Malvasia del Salento
Varvaglione 12e Mezzo Malvasia del Salento
47,00 zł 39,00 zł
szt.
Koniak Hennessy Paradis 0,7L
Koniak Hennessy Paradis 0,7L
6 500,00 zł 6 399,00 zł
szt.

Winnica Masottina

Rodzina Dal Bianco z pasją poświęca swoją energię na produkcję wina od 1946 roku. Wszystko zaczęło się, gdy dziadek Epifanio nabył posiadłość Ai Palazzi w Gorgo al Monticano, obejmującą pięć hektarów winnic i gospodarstwo. Renowacja gospodarstwa ujawniła słowo MASOTTINA na jednej z oryginalnych ścian: MASOTTINA stała się wtedy nazwą firmy. Adriano, najstarszy syn, dał nowy impuls do rozwoju firmy. Po studiach w starej, prestiżowej szkole enologicznej w Conegliano, zaczął inwestować rok po roku w najlepsze dostępne technologie do produkcji wina o niepowtarzalnym stylu i stałej jakości. Później, Adriano i jego bracia stworzyli winiarnię Terre di Ogliano, gdzie obecnie powstają wina Masottina, centrum winifikacji unikalne na terytorium Prosecco.

Rodzinna tradycja jest obecnie kontynuowana przez trzecie pokolenie, które podąża śladami dziadka Epifanio, inwestując w ziemię, aby zwiększyć rodzinną powierzchnię upraw winorośli. Obecnie firma prowadzona jest przez Adriano i jego dwóch synów: Filippo, dyrektora ds. sprzedaży i Federico, wiceprezesa.

Z każdym zbiorem przez ostatnie 75 lat rodzina Dal Bianco odnawia swoje korzenie i inspiracje. Dla tej rodziny bycie winiarzami oznacza przekazywanie przez lata i pokolenia ciągłego dreszczyku emocji związanego z opieką nad cennymi darami Matki Natury.
Wina Masottina mają swoje korzenie w 280 hektarach winnic nabytych przez lata przez rodzinę. Uprawa winorośli jest wynikiem synergii pomiędzy stale wybiegającym w przyszłość podejściem i dbałością o pochodzenie, połączonych wspólnym tematem, który uwydatnia różne terroir. To właśnie te czynniki inspirują cały proces winifikacji, aż po ostateczną selekcję, aby stworzyć dobrze zbalansowane wina, o unikalnych cechach każdego z siedlisk.

Massotina jest również głęboko zaangażowana w ideę uprawy zrównoważonej, ekologicznej i szanującej środowisko, pracowników i konsumentów. Wszystkie wina są wegańskie, opakowania i etykiety są z materiałów recyklingowanych. Aktualnie prawie 90 hektarów winnic jest certyfikowana ekologicznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl