Darmowa dostawa od 300 zł  | wysyłka 24h

Wina z Winnicy Proyecto Nakkal

Zrodzony z marzenia o bardziej naturalnym podejściu do tworzenia win, Proyecto Nakkal w Canelones, Urugwaj, produkuje wina z minimalną interwencją, szanując owoce, naturę i środowisko. Uznany za Winiarskie Objawienie Roku Descorchados w 2021 roku, ten projekt pasji pochodzi od Santiago Degásperi (również uznany za Winiarskie Objawienie Roku Descorchados w 2022 roku), Nicolása Monforte i Bruno Bresesti. Ci trzej dobrzy przyjaciele i winiarze skupiają się na produkcji świeżych, przystępnych win, które odzwierciedlają zarówno ich naturalne składniki, jak i naturalne środowisko.

Spontaniczne fermentacje z wykorzystaniem dzikich drożdży obecnych w winnicy dają złożone wina o silnej ekspresji odmianowej i terroir. Wina nie są klarowane ani filtrowane, lecz dwukrotnie rakowane według kalendarza księżycowego w celu naturalnej klaryfikacji. Cytując zespół Nakkal, "winogrona są bohaterami, my jesteśmy tylko przewodnikiem". Winiarnia stosuje (niecertyfikowane) praktyki organiczne.

Wino powstaje w wyniku spontanicznej fermentacji, jest niefiltrowane, nierafinowane i dwukrotnie rakowane w ostatniej kwadrze księżyca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl